ASV mudina Krieviju pieņemt vienošanos par basketbola zvaigznes atbrīvošanu

Divkārtējā olimpisko spēļu uzvarētāja Britnija Grainere (Brittney Griner) tika notiesāta par narkotiku glabāšanu un kontrabandu pēc tam, kad atzina, ka viņai ir līdzi bijusi marihuānas eļļa. 31 gadu vecā basketboliste tiesai sacīja, ka viņa ir «neapzināti kļūdījusies» un nav vēlējusies pārkāpt likumu, ziņo raidorganizācija BBC.

Grainerei ir piespriests deviņu gadu ilgs cietumsods.

ASV plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka Vašingtona vēlas vienoties ar Krieviju par divu savu pilsoņu apmaiņu – Britniju Graineri un Polu Velanu (Paul Whelan), kuram 2020. gadā Krievijā tika piespriests 16 gadu cietumsods, par spiegošanu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs (Sergei Lavrov) paziņoja, ka Maskava ir gatava apspriest šo jautājumu.

Baltā nama pārstāvis nacionālās drošības jautājumos Džons Kērbijs (John Kirby) uzskata, ka abi ASV pilsoņi ir nepamatoti aizturēti un viņus ir jāatbrīvo.

Savukārt ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) Graineres aizturēšanu nosauca par «nepieņemamu» un aicināja Krieviju nekavējoties atbrīvot viņu, lai viņa varētu būt kopā ar sievu, mīļajiem, draugiem un komandas biedriem.

Tikmēr valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) piebilda: «Krievija un jebkura valsts, kas iesaistās nelikumīgā aizturēšanā, rada draudus visu to cilvēku drošībai, kuri ceļo, strādā un dzīvo ārzemēs.»

ASV piedāvā savus pilsoņus apmainīt pret Krievijas ieroču tirgotāju Viktoru BūtU (Viktor Bout).

Džons Kērbijs informēja, ka ASV piedāvājums ir «nopietns», taču sīkāku informāciju nesniedza.

BBC informē, ka gan Lavrovs, gan Blinkens pašlaik atrodas Kambodžā, kur notiek Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas sanāksme. ASV apgalvo, ka Blinkens mēģinās vēlreiz runāt ar Lavrovu par šo jautājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas