ASV pirks decembrī gaidāmu COVID-19 vakcīnu par 1,95 miljardiem dolāru

ASV valdība ir apņēmusies iegādāties 100 miljonus COVID-19 vakcīnas devu, ko šobrīd izstrādā un 2020.gada decembrī plāno piegādāt amerikāņu farmācijas uzņēmums Pfizer, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Trešdien, 22.jūlijā, ASV veselības un labklājības ministrs Alekss Azārs (Alex Azar) paziņojis, ka valdība maksās uzņēmumam 1,95 miljardus ASV dolāru (1,68 miljardus eiro) par pirmajiem 100 miljoniem jaunā koronavīrusa vakcīnas devu. Saskaņā ar līgumu, ko ASV valdības iestādes noslēgušas ar farmācijas uzņēmumiem Pfizer Inc. un BioNTech SE, iestādes varēs iegādāties arī vēl 500 miljonus potenciālās vakcīnas devu.

«Protams, ka tām vajadzēs būt drošām un iedarbīgām,»

sacījis Azārs un norādījis, ka iespējamo vakcīnu valstī vēl apstiprinās ASV Pārtikas un medikamentu pārvalde.

Pfizer pārstāvji paziņojuši, ka uzņēmums šobrīd vērtē četras iespējamās vakcīnas un drīzumā izvēlēsies, kuru no tām pārbaudīt plašākā, noslēdzošā pētījumā.

Lasiet arī: Klāt nākušie koronavīrusa gadījumi Baltijā. Latvijā – 6 , Lietuvā – 9 , Igaunijā – 2

Šonedēļ arī Lielbritānija paziņojusi, ka ir nodrošinājusi piekļuvi 90 miljoniem devu no izmēģinājuma vakcīnām, ko veido Pfizer un citi uzņēmumi. Ķīna savukārt pavēstījusi, ka ir sākusi noslēdzošo pētījumu ar vairākām potenciālām COVID-19 vakcīnām, vēsta AP.

Jaunais koronavīruss pasaulē līdz trešdienai, 22.jūlijam, ir prasījis 616 317 cilvēku dzīvības un ar vīrusu ir inficējušies 14 890 516 cilvēki, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas