Atklāj ilgstošu kukuļošanu Autotransporta inspekcijā; aiztur četras amatpersonas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu par vairākiem desmitiem kukuļošanas gadījumu, Autotransporta inspekcijas (ATI) amatpersonām veicot pretlikumīgas darbības saistībā ar autopārvadājumu uzraudzību un kontroli uz Latvijas ceļiem.

Kā informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, kriminālprocesā šomēnes

divas ATI amatpersonas atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā, bet divi bijušie ATI darbinieki – kukuļņemšanas organizēšanā.

Ilgstoša operatīvi tehnisko pasākumu kompleksa rezultātā un sadarbībā ar ATI vadību un uzņēmējiem iegūta informācija par ATI inspektoriem, kuri, kontrolējot pārvadājumu noteikumu ievērošanu un izmantojot dienesta stāvokli, saņēmuši atlīdzību par to, ka pretēji saviem amata pienākumiem pieļauto pārkāpumu gadījumos tos nav fiksējuši un nav noformējuši administratīvo pārkāpumu protokolus, informē KNAB.

Kukuļošana – regulāra

Pirmstiesas izmeklēšanā ar ATI vadības atbalstu iegūtie pierādījumi liecina par esošo un bijušo ATI darbinieku regulāri veiktajām noziedzīgām darbībām ilgākā laika posmā,

pieņemot kukuļus gan no autovadītājiem saistībā ar konkrētiem pārkāpumu faktiem, gan no konkrētiem uzņēmumiem saistībā ar kontroles funkciju neveikšanu attiecībā uz to veiktajiem pārvadājumiem kopumā.

ATI vadītājs Guntars Viziņš  skaidroja, ka aizdomās turētās personas “ir inspektori, kas strādā uz ceļa”. Viņš uzsvēra, ka pretlikumīgās darbības izdevies atklāt sadarbībā ar pašu inspekciju.

“Mums bija aizdomas, un informējām par tām KNAB. Mēs paši neesam operatīvās darbības subjekti,” sacīja Viziņš.

Viziņš uzskata, ka līdz šim ATI, lai novērstu korupcijas riskus, veikti vairāki pasākumi – iestādei esot savs ētikas kodekss, darbinieki, tostarp kukuļošanā iesaistītie, sūtīti uz Administrācijas skolas speciālajiem kursiem par korupcijas novēršanu. Inspekcijā viesojušies lektori no KNAB.

Negodīgos inspektorus atbrīvos no darba

“Cilvēki ir informēti un zināja ko dara, taču, ja cilvēks ir negodīgs savā būtībā,” sacīja Viziņš. “Šajā bijusi izstrādāta speciāla shēma, un tas nav impulsa gadījums, kad vienreiz paslīd kāja.”

Patlaban tiekot gaidīta no KNAB oficiāla vēstuli uz kā pamata tad tikšot izdots rīkojumus par inspektoru atbrīvošanu no amata uz izmeklēšanas laiku.

KNAB vērš autovadītāju, pārvadājumu uzņēmumu pārstāvju un visas sabiedrības uzmanību uz to, ka kukuļdošana un tās starpniecība, tāpat kā kukuļņemšana, arī ir kriminālnoziegums un par to paredzēta kriminālatbildība. Saskaņā ar Krimināllikuma 324.pantu no kriminālatbildības tiek atbrīvotas tās personas, kuras pēc kukuļa piedāvāšanas, došanas vai starpniecības kukuļošanā labprātīgi paziņo par notikušo, atzīmēja Vitenburgs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas