Veiktie Eiropas Savienības (ES) mēroga banku stresa testa rezultāti liecina, ka pārbaudītās Latvijā pārstāvētās Skandināvijas un Itālijas bankas ir uzrādījušas labus rezultātus pat esošajos ekonomiskajos apstākļos.
Tas norāda, ka mūsu reģiona banku sektors ir stabils, rezultātus komentē Finanšu ministrija (FM).
Veikto stresa testu rezultāti liecina, ka Latvijā darbojošās Skandināvijas un Itālijas bankas ir uzrādījušas ļoti labus rezultātus, stipri pārsniedzot noteiktās minimālās kapitāla prasības, proti, 1. līmeņa kapitāla prasību rādītāji Nordea bankai ir no 10,1 līdz 11,3 %, Swedbank – no 9,9 līdz 10,7 %, Danske Bank – no 10 līdz 11,7 %, bet SEB – no 10,3 līdz 11,8 %, kā arī Unicredit – no 7,8 % līdz 10 % (minimālais prasību līmenis ir 4 %). Rezultāti liecina, ka visas šīs kredītiestādes spētu nodrošināt sekmīgu un stabilu darbību potenciālu krīžu un ekonomikas lejupslīdes gadījumā.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece skaidroja, ka šo stresa testu mērķis bija novērtēt vispārējo ES banku sektora stabilitāti un banku spēju absorbēt iespējamos nākotnes kredītriska un tirgus riska šokus, kā arī noteikt patreizējo sektora atkarību no valsts atbalsta pasākumiem.
Jau vēstīts, ka 23. jūlijā atbilstoši Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes dotajam mandātam Eiropas Banku uzraugu komiteja (CEBS) sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku, Eiropas Komisiju un dalībvalstu banku sektora uzraudzības institūcijām ir veikusi Eiropas Savienības (ES) mēroga banku stresa testus, pārbaudot ES lielāko banku grupu dzīvotspēju pie dažādiem ekonomikas attīstības scenārijiem.
Kopumā stresa testā tika iesaistītas lielākās ES pārrobežu banku grupas un dažas nozīmīgas nacionālās bankas, kopā 91 banku grupa no 20 dalībvalstīm, kas reprezentē 65% no visa ES banku sektora.Testā iekļautās pārrobežu banku grupas ir testētas konsolidētā līmenī, kas nozīmē, ka stresa testu rezultātos kā daļa no pārrobežu banku grupas tika iekļautas arī šo grupu meitasuzņēmumi.
Kopuma rezultāti liecina, ka ES banku sektors ir labi kapitalizēts, problēmas sagaidāmas tikai septiņās banku grupās (1 Vācijā, 1 Grieķijā, 5 Spānijā).
Veiktie Eiropas Savienības (ES) mēroga banku stresa testa rezultāti liecina, ka pārbaudītās Latvijā pārstāvētās Skandināvijas un Itālijas bankas ir uzrādījušas labus rezultātus pat esošajos ekonomiskajos apstākļos.
Tas norāda, ka mūsu reģiona banku sektors ir stabils, rezultātus komentē Finanšu ministrija (FM).
Veikto stresa testu rezultāti liecina, ka Latvijā darbojošās Skandināvijas un Itālijas bankas ir uzrādījušas ļoti labus rezultātus, stipri pārsniedzot noteiktās minimālās kapitāla prasības, proti, 1. līmeņa kapitāla prasību rādītāji Nordea bankai ir no 10,1 līdz 11,3 %, Swedbank – no 9,9 līdz 10,7 %, Danske Bank – no 10 līdz 11,7 %, bet SEB – no 10,3 līdz 11,8 %, kā arī Unicredit – no 7,8 % līdz 10 % (minimālais prasību līmenis ir 4 %). Rezultāti liecina, ka visas šīs kredītiestādes spētu nodrošināt sekmīgu un stabilu darbību potenciālu krīžu un ekonomikas lejupslīdes gadījumā. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece skaidroja, ka šo stresa testu mērķis bija novērtēt vispārējo ES banku sektora stabilitāti un banku spēju absorbēt iespējamos nākotnes kredītriska un tirgus riska šokus, kā arī noteikt patreizējo sektora atkarību no valsts atbalsta pasākumiem. Jau vēstīts, ka 23. jūlijā atbilstoši Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes dotajam mandātam Eiropas Banku uzraugu komiteja (CEBS) sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku, Eiropas Komisiju un dalībvalstu banku sektora uzraudzības institūcijām ir veikusi Eiropas Savienības (ES) mēroga banku stresa testus, pārbaudot ES lielāko banku grupu dzīvotspēju pie dažādiem ekonomikas attīstības scenārijiem. Kopumā stresa testā tika iesaistītas lielākās ES pārrobežu banku grupas un dažas nozīmīgas nacionālās bankas, kopā 91 banku grupa no 20 dalībvalstīm, kas reprezentē 65% no visa ES banku sektora.Testā iekļautās pārrobežu banku grupas ir testētas konsolidētā līmenī, kas nozīmē, ka stresa testu rezultātos kā daļa no pārrobežu banku grupas tika iekļautas arī šo grupu meitasuzņēmumi. Kopuma rezultāti liecina, ka ES banku sektors ir labi kapitalizēts, problēmas sagaidāmas tikai septiņās banku grupās (1 Vācijā, 1 Grieķijā, 5 Spānijā).