Baltkrievijā opozicionāriem piespriež cietumsodu, Tihanovska pauž nepiekāpību

Svetlana Tihanovska

Baltkrievijā no jauna pastiprinājusies varas iestāžu vēršanās pret opozīcijas līderiem – diviem Koordinācijas padomes locekļiem piespriesti īsi cietumsodi. Protestētāji izrādījuši nepiekāpību, turpinot pulcēties Minskā, bet prezidenta amata kandidāte Tihanovska norādījusi, ka Baltkrievijas demokrātiskā kustība netiks apturēta, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Atkārtotu prezidenta vēlēšanu pieprasošās Koordinācijas padomes locekļi – Tihanovskas galvenā pārstāve Baltkrievijā Olga Kovalkova un rūpnīcas streika rīkotājs Sergejs Dvilevskis – otrdien, 25.augustā, notiesāti uz desmit dienām cietumā. Viņi atzīti par vainīgiem neatļautas protesta akcijas rīkošanā Minskas Traktoru rūpnīcā (MTZ).

Lasiet arī: Kariņš: Ja tiks iedarbināta Astravjecas AES, Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju

Baltkrievijas Augstākā tiesa otrdien noraidījusi Tihanovskas sūdzību pret 9.augusta prezidenta vēlēšanu rezultātiem, saskaņā ar kuriem Aleksandrs Lukašenko uzvarējis vēlēšanās ar 80% balsu. Tihanovska sarunā ar ES Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputātiem otrdien gan paudusi apņēmību turpināt cīņu par atkārtotām un godīgām vēlēšanām.

«Baltkrievi pēdējās divās nedēļās ir parādījuši, ka nepadosies» par spīti represijām, iebiedēšanai ar fizisku spēku un draudēšanai ar cietumsodu,

sacījusi populārā opozīcijas pārstāve.

Uz kārtēju protesta mītiņu Minskā otrdienas vakarā pulcējušies aptuveni 5 000 cilvēku. Tie skandējuši saukļus: «Brīvību politieslodzītajiem!» un «Lukašenko, atkāpies!», vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas