Rīko akciju Biļete JĀ-ŅEM; ar transporta biļetēm varēs laimēt loterijā

Lai iedzīvotājus motivētu paņemt biļeti par braucienu autobusos un vilcienos, kampaņas Biļete JĀ-ŅEM ietvaros tiks rīkota biļešu loterija, informē VSIA Autotransporta direkcija.

Visas reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu biļetes, kas tiks iegādātas laika periodā no 1. līdz 30.septembrim, pasažieri varēs iesniegt interneta vietnē www.panembileti.lv. Direkcijā norāda, ka oktobra sākumā tiks izlozēti trīs laimīgie, kuri saņems naudas balvu 300 eiro apmērā.

Lai arī šogad biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir samazinājies, Autotransporta direkcijas kontrolieri joprojām saskaras ar gadījumiem, kad autobusa vadītājs nav izsniedzis pasažierim biļeti, pasažieris nav iegādājies biļeti un mēģinājis braukt «pa zaķi» vai biļetē norādītā informācija nav korekta, piemēram, biļetē norādītā pietura neatbilst pasažiera paredzētajai galamērķa pieturai.

Nepaņemot biļeti, pasažieris riskē ar reisu skaita samazināšanu konkrētā maršrutā, jo statistiku par katra reisa pieprasījumu veido tieši izsniegto biļešu skaits.

Turklāt pasažierim, kurš brauc bez biļetes, var tikt piemērots naudas sods 20 eiro apmērā vai viņš var tikt izsēdināts no transportlīdzekļa.

2020.gada pirmajos septiņos mēnešos reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos veiktas 1 508 pārbaudes. Pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu. Kopumā no visiem konstatētajiem pārkāpumiem 95% bija saistīti ar biļešu tirdzniecību, norāda Autotransporta direkcijā.

Kampaņas Biļete JĀ-ŅEM laikā reģionālajos maršrutos kursēs četri autobusi ar kampaņas simboliku, kā arī autobusos un vilcienos būs izvietoti plakāti, uzlīmes vai ekrānos pārraidīta informācija par biļetes ņemšanas svarīgumu.

Nesaņemot biļeti vai konstatējot citus biļešu tirdzniecības pārkāpumus, pasažieri varēs sazināties ar kontrolieriem visu diennakti, sūtot īsziņu vai atstājot balss ziņu pa tālruni 27776621 un norādot maršrutu, brauciena dienu un laiku, kā arī pieturu, kurā pasažieris iekāpa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas