Pēc pusotras nedēļas, 1. aprīlī, stāsies spēkā jaunie Latvenergo tarifi, un tiesā iesniegtās prasības diez vai tos varēs apturēt, raidījumā 900 sekundes sacījis uzņēmuma valdes loceklis Uldis Bariss.
Tā, piemēram, 2008. gadā iesniegtā igauņu konkurentu Enefit sūdzība par tā laika tarifu izmaiņām joprojām nav atrisināta, teic Bariss, piebilstot, ka parasti iesniegtās prasības tarifu pieņemšanu neapstādina.
Bariss norāda, ka dzīvojam tiesiskā valstī un ir saprotami, ka jebkura veida izmaiņas, īpaši tarifu pārskatīšana, kas būtiski ietekmē ikvienu, izraisa viedokļu paušanu.
Attiecībā uz Latvenergo peļņu un valsts ietekmi uz to, Bariss norāda, ka šajā gadījumā tarifu veidošanos nosaka esošā likumdošana un metodiskā bāze, tāpēc nevar viennozīmīgi teikt – ja nauda, kas nonāk valsts budžetā, tiktu virzīta uz uzņēmuma attīstību – tarifi būtu citādāki.
Vienlaikus Bariss atzīst, ka attīstot uzņēmumu, sakārtojot elektropārvades un novēršot elektrības zudumus, nākotnē tarifi var tikt samazināti. Tomēr tas nav īstermiņa process. Proti, uzņēmuma aktīvu mūžs sasniedz četrdesmit gadus, tāpēc viena, divu gadu laikā sakārtot visu sistēmu nav iespējams, tā Bariss.
Biznesa ziņu portāls BNN.LV jau informēja, ka regulatorā iesniegtais tarifu plāns paredz, ka no šī gada 1.aprīļa visām mājsaimniecībām par pirmajām 1 200 kWh būs jāmaksā līdzšinējais Starta tarifs – 0,0825 Ls/kWh. Savukārt no 1 201 kWh tiks piemērots Pamata tarifs – 0,1074 Ls/kWh.
Balstoties uz uzņēmuma klientu norēķinu sistēmas datiem, 49% mājsaimniecību izstrādātās tarifu izmaiņas neskartu, jo to patēriņš gadā nepārsniedz 1 200 kWh.
Otra lielākā mājsaimniecību grupa (29%) ir ar vidējo patēriņu no 101-200 kWh mēnesī, kas mēnesī maksā 8,25 – 16,50 latus. Pēc tarifu izmaiņām šo mājsaimniecību vidējais maksājums mēnesī pieaugtu par 1,10Ls.