BNN nedēļas apkopojums: Darbs Latvijā. ZZS izgājiens. Valdības krišana Itālijā

Šonedēļ Latvijā vēl vairākas partijas paziņojušas par premjera kandidātu. Zaļo un zemnieku savienība, skaidri zinot, ka, visticamāk, Aivaram Lembergam neviens nedos pielaidi valsts noslēpumam, tāpat nominējusi viņu kā nākamo Latvijas Ministru prezidentu. Šī gan nav pirmā reize, kad ZZS nāk klajā ar šādu vēsti.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka bezdarba līmenis jūnijā Latvijā sievietēm bijis 5,4%, taču vīriešu vidū – 7,2%. Salīdzinot ar 2021.gada jūniju, bezdarba līmeni krities par 1,5 procentpunktiem.

Kamēr Igaunijā šonedēļ darbu sāk jauna valdība ar iepriekšējo premjerministri Kaju Kallasu (Kaja Kallas) priekšgalā, Itālijā demisionējis premjers Mario Dragi.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā ZZS izgājiens, Darbs Latvijā, Procentlikme, Bizness ar okupantiem, Valdība Igaunijā, Valdība Itālijā un Krievijas zelts. 

 

ZZS IZGĀJIENS

ZZS nominē Lembergu par premjeru; diez vai viņam kāds dos piekļuvi valsts noslēpumam

Aivars Lembergs, premjers, mērs, tiesa, ZZS, Zaļo un zemnieku savienība, cik reižu, Latvijas Zaļā partija, Liepājas partija, 14.Saeimas vēlēšanas, vēlēšanas 2022, 1.oktobris, Latvijai un Ventspilij, apsūdzības, korupcija, vainīgs,
Aivars Lembergs. Foto: Zane Bitere/LETA

Par spīti tam, ka Aivars Lembergs pirmajā instancē ir atzīts par vainīgu smagos korupcijas noziegumos pret valsti, Zaļo un zemnieku savienība nolēmusi nominēt viņu par nākamo Latvijas premjeru. Taču prokurors Juris Juriss BNN norāda, ka Ministru prezidentam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam un diez vai Lembergam tādu dos.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DARBS LATVIJĀ

Jūnijā Latvijā novērojams minimāls bezdarba līmeņa samazinājums

Centrālā statistikas pārvalde, bezdarbs, nodarbinātība, Nodarbinātības valsts aģentūra, NVA, dati, statistika, darba tirgus, svarīgi
Foto: Pexels

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma datiem faktiskā bezdarba līmenis 2022.gada jūnijā Latvijā bija 6,3%, un salīdzinājumā ar maija mēnesi tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, informē CSP.

Sieviešu bezdarba līmenis jūnijā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 5,4%, taču vīriešu – par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 7,2%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROCENTLIKME

ECB pirmo reizi 11 gados palielina bāzes procentlikmi

ECB, bāzes procentlikme, Eiropas Centrālā banka, inflācija, palielina likmi, noguldījumi, aizdevumi,
Foto: AP/SCANPIX

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien, 21.jūlijā, nolēmusi palielināt bāzes procentlikmi, tādējādi īstenojot pirmo paaugstinājumu pēdējos 11 gados.

ECB padomes sēdē Frankfurtē galveno bāzes procentlikmi nolemts palielināt par 0,5 procentpunktiem – līdz 0,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BIZNESS AR OKUPANTIEM

Lietuvā izskatīs iniciatīvu aizliegt biznesa attiecības ar Krieviju

Lietuva, Seims, ekonomika, bizness, Krievija, sankcijas, karš, ES, aizliegums, biznesa attiecības
Foto: Unsplash

Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komiteja izskatīs iniciatīvu aizliegt biznesa attiecības ar Krieviju, paziņojis komitejas priekšsēdētājs Laurīns Kasčūns (Lauryn Kasčiūnas), informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Tuvākajā laikā notiks komitejas sēde ne tikai par šo jautājumu, bet arī par Krievijas līdzdalību tirgū un tās ietekmes uz mūsu ekonomiku kopumā, kā arī par to, ko mēs varam darīt likumdošanas ceļā, lai kontrolētu šo ietekmi,» sacīja Kasčūns.

Vairāk uzziniet šeit

 

VALDĪBA IGAUNIJĀ

Igaunijā apstiprināta jaunā valdība; Kallasa joprojām premjerministre

Igaunija, valdība, Kaja Kallasa, vēlēšanas, Igaunijas parlaments, Igaunijas parlamenta koalīcija
Kaja Kallasa. Foto: REUTERS/SCANPIX

Igaunijas jauno koalīciju pirmdienas, 18.jūlija, pēcpusdienā apstiprināja prezidents Alars Kariss (Alar Karis). Jaunā valdība tika iecelta plkst. 15.00 Igaunijas parlamentā (Riigikogu), informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VALDĪBA ITĀLIJĀ

Itālijas premjers Dragi atkāpies no amata

Mario Dragi, demisija, Itālija, premjers, premjerministrs,
Demisionējušais Itālijas premjerministrs Mario Dragi. Foto: AP Photo/SCANPIX

Itālijas premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi) ceturtdien, 21.jūlijā, iesniedzis atkāpšanās rakstu, ziņo prezidenta Serdžo Matarellas (Sergio Mattarella) kanceleja.

Matarella premjera demisiju «pieņēmis zināšanai» un uzdevis Dragi līdz turpmākajam turpināt pildīt savus pienākumus kā pagaidu valdības vadītājam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIEVIJAS ZELTS

ES apstiprina Krievijas zelta embargo

zelts, zelta embargo, Krievija, karš, Ukraina, ES sankcijas, sankcijas, Krievijas zelts,
Foto: Pixabay

Eiropas Savienības sūtņi sanāksmē trešdien Briselē papildināja Maskavai par tās iebrukumu Ukrainā noteiktās sankcijas, cita starpā aizliedzot Krievijas zelta importu un iesaldējot Krievijas lielākās bankas Sberbank aktīvus.

«Galvenais mērķis ir būt saskaņā ar G7 partneriem, pastiprināt īstenošanu un aizdarīt spraugas, kur tas ir nepieciešams,» vietnē Twitter rakstīja ES prezidējošās valsts Čehijas valdība.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas