BNN nedēļas apkopojums: Jaunie mēri. «Brīvprātīgā» vakcinācija. Baltkrievija sarauj saites

Šonedēļ par karstumu vēstīja ne tikai sinoptiķi, bet arī pašvaldības. Jaunizveidotajos novados tika iecelti un pārvēlēti mēri, kuru rokās būs iedzīvotāju labklājība nākamos četrus gadus.

Lai gan koalīcija Ventspilī līdz pēdējam brīdim cerēja, ka uzradīsies kaut kāda panaceja tam, ka Aivars Lembergs nemaz nevar kļūt par mēru, un viņš tiks iebalsots, pārējo partiju pārstāvji turēja doto vārdu un nobalsoja «pret» Lembergu pašvaldības vadītāja amatā.

Ministru kabinetā sākušās runas par obligātu vakcinācijas noteikšanu konkrētu profesiju pārstāvjiem, kas pamazām raisa kārtējo viļņošanos sabiedrībā. Kā arguments «par» tiek minēts Indijas delta Covid-19 variants, kas izplatās daudz ātrāk, un tas, ka tuvojas rudens, kad vīrusi vispār vairāk saslimst. Rodas bažas par slimnīcu noslodzi, ja būs daudz smagi slimo ar Covid-19.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Covid-19 vakcīnaPašvaldībasBudžets, Eksāmeni, Daudz naudas, Karantīnas beigas un Baltkrievija.

 

COVID-19 VAKCĪNA

Aktualizē jautājumu par darba devējam tiesībām prasīt darbinieku vakcināciju pret Covid-19

Krišjānis Kariņš, Gatis Eglītis, jomas, obligāta vakcinācija, Daniels Pavļuts, valdība, valdības ierobežojumi, Covid-19, Covid vakcīna, atvieglojumi vakcinētajiem, SVarīgi,
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pieļauj iespēju noteikt darba devējam tiesības prasīt darbinieku vakcināciju pret Covid-19, šādu viedokli premjers paudis ceturtdien, 1.jūlijā, notikušajā nozaru ministru un valdības partneru veidojošajā Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksmē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAŠVALDĪBAS

Jaunas sejas un «vecie buki» – kuri politiķi nonākuši pašvaldību mēru krēslos?

Aivars Lembergs, Ventspils dome, Ventspils mērs, pašvaldību vēlēšanas, vēlēšanas 2021, neievēl par mēru, opozīcija, cietums, VARAM, ārkārtas vēlēšanas, Latvijai un Ventspilij,
Aivars Lembergs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Iepriekšējie mēri, jaunas sejas, bijušie priekšsēdētāji – 1.jūlijā krēslos sēžas jauno pašvaldību vadītāju raibā kompānija pēc 2021.gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanām, kurās balsojām par nu jau jauno administratīvo teritoriju pārvaldītājiem.

Lai gan Jelgavā, Jūrmalā un Ogrē vara nemainījās, Ventspilī Aivars Lembergs tomēr netika ievēlēts par mēru.

Vairāk uzziniet šeit un šeit

 

BUDŽETS

Nākamā gada budžetā ministrijas prioritārajiem pasākumiem vēlas papildu 1,68 miljardus

Finanšu ministrija, Kultūras ministrija, Iekšlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, budžets, plāni, vēlas budžetu, plāni,
Foto: Pixabay

Nākamā gada budžetā ministrijas prioritārajiem pasākumiem papildus vēlas 1,68 miljardus eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Kopumā ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai 2022.gada budžetā papildus vēlas 1,68 miljardus eiro. Savukārt turpmākajos gados ministrijas indikatīvi iezīmējušas lielāku summu, proti, 2023.gada budžetā prioritārajiem pasākumiem ministrijas vēlas 2,06 miljardus eiro, bet 2024.gadā – 2,46 miljardus eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

 

EKSĀMENI

Fizikā un vēsturē CE rezultāti kāpuši, taču ķīmijā un angļu valodā – kritušies

CE, centralizētie eksāmeni, skolēni, skolēnu zināšanas, eksāmeni, pārbaudījumi, vidusskola, absolventi,
Foto: Pexels

Salīdzinot ar iepriekšējā gada centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem, vislielākie uzlabojumi skolēnu vidējā vērtējumā vērojami Latvijas un pasaules vēsturē un fizikā, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) aktuālākie dati par centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Savukārt ķīmijā un angļu valodā skolēniem šogad vērojams rezultātu kritums. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

DAUDZ NAUDAS

Facebook vērtība pārsniedz vienu triljonu ASV dolāru

Facebook, Facebook vērtība, bizness, interneta uzņēmumi, ASV, e-komercija
Foto: REUTERS/SCANPIX

ASV sociālo mediju uzņēmuma Facebook vērtība pirmo reizi ir pārsniegusi 1 000 000 000 000 ASV dolāru (84 miljardus eiro). Vērtības lēciens saistīts ar uzvaru juridiskos strīdos ar ASV regulatoru iestādēm, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARANTĪNAS BEIGAS

BNN PĒTA | Lietuvā atceļ karantīnu, taču atsevišķi ierobežojumi paliks

Lietuva, Lietuva atceļ karantīnu, ierobežojumu mīkstināšana, Delta celms, Indijas variants, pasākumi, veikali, Svarīgi
Naktsdzīve Viļņā šovasar. Foto: 15min.lt/SCANPIX

Lietuvā šonedēļ nolemts atcelt valsts mēroga karantīnu, kas bijusi spēkā jau vairāk nekā sešus mēnešus. Lai arī lielais aizliegumu un ierobežojumu kopums tiek atcelts, paliks spēkā atsevišķi epidemioloģiskie noteikumi, piemēram, prasība sabiedriskās telpās nēsāt elpceļu maskas.

Lai arī daudzi ar sajūsmu un atvieglojumu uzņēma šīs ziņas, valsts galvenie epidemiologi šonedēļ brīdināja, ka valstī ir sasniedzis koronavīrusa lipīgais delta variants.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

ES: Baltkrievijas lēmums saraut saiknes ar ES nāks par sliktu iedzīvotājiem

Baltkrievija, sankcijas, ES attīstības sadarbība, Minska, Aleksandrs Lukašenko
Foto: REUTERS/SCANPIX

Brisele paudusi nožēlu par Baltkrievijas lēmumu saraut saiknes ar ES pēc tam, kad Minska apturējusi dalību Austrumu partnerības programmā un atsaukusi savu sūtni no ES. Tas bijis atbildes solis uz jaunu ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Baltkrievijas Ārlietu ministrija pirmdien, 28.jūnijā, paziņojumā sociālajā tīklā Facebook pavēstījusi, ka Minska ir atsaukusi uz konsultācijām Baltkrievijas pastāvīgo pārstāvi ES.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas