BNN nedēļas apkopojums: Propagandas simbolu aizliegums. Inflācijas prognoze. Basketbols Latvijā

Šonedēļ Latvijā un citviet Eiropā turpinās Ukrainas bēgļu uzņemšana – izmitināšana, darba atrašana. Vienlaikus lielākā daļa valstu turpina uzturēt sankcijas pret Krieviju un nosodīt tās atbalstītājus.

Latvijas Saeima šonedēļ nolēma aizliegt pasākumu rīkošanu padomju armijas pieminekļu tuvumā, kas nozīmē, ka 9.maijā nevarēs rīkot nekādus pasākumus. Tāpat Latvijā aizliegts izmantot kara propagandas simbolus, piemēram, burtus Z un V.

Nav noslēpums, ka ieviestās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju ļoti ietekmē arī pārējo pasauli. Cenas ceļas gan energoresursiem, gan izejvielām, gan pārtikai. Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2022.gadam no iepriekš lēstajiem 6,1% līdz 9,5%.

Kāda laba ziņa: šonedēļ Starptautiskā Basketbola federācija piešķīra Latvijai tiesības rīkot 2025.gada Eiropas Basketbola čempionāta finālturnīru.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā PropagandaLemberga «gods»Likumprojekts, Ukraiņu bēgļi, Cenu kāpums, Basketbola čempionāts un Gāze Igaunijā.

 

PROPAGANDA

Latvijā aizliedz kara propagandas simbolu lietošanu

Z, V, propaganda, aizliedz simbolus, padomju laiki, Saeima, 9.maijs, Uzvaras diena, Krievijas armija, Putins, Ukraina, Krievija, karš,
Maskava. Foto: AP/SCANPIX

Saeima ceturtdien, 31.martā, galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, aizliedzot pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā lietotus simbolus, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Kaimiņš uzsver, ka, nosodot Krievijas īstenoto kara darbību Ukrainā, jāpauž stingra nostāja, ka tādiem Krievijas militāro agresiju slavinošiem simboliem kā burtiem Z, V vai citiem simboliem, kas izmantoti ar šādu mērķi, «nav vietas publiskos pasākumos».

Vairāk uzziniet šeit.

 

LEMBERGA «GODS»

Arī Muižniece aicina LU anulēt goda biedra statusu Lembergam

Aivars Lembergs, LU goda biedrs, statuss, atņemt, balsojums, Kristaps Jaudzems, korupcija, apsūdzēts, vainīgs, tiesa, cietums,
Aivars Lembergs. Foto: Zane Bitere/LETA

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) nosūtījusi Latvijas Universitātei aicinājumu anulēt piešķirto LU goda biedra statusu Aivaram Lembergam.

«Pamatojoties uz tiesībsargājošo iestāžu apsūdzībām un uzsāktiem kriminālprocesiem pret Aivaru Lembergu, esmu nosūtījusi aicinājumu nekavējoši anulēt viņam 1998.gadā piešķirto Latvijas Universitātes goda biedra statusu,» vietnē Twitter raksta ministre.

LU Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems iesniedzis priekšlikumu atņemt Aivaram Lembergam LU goda biedra nosaukumu, taču tas nav guvis atbalstu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIKUMPROJEKTS

Deputāti nolemj skatīt Civilās savienības likumprojektu

Civilās savienības likums, Satversmes tiesa, Satversme, Konservarīvie, par dabisku ģimeni, viendzimuma pāri, tiesības,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 31.martā, nodevusi izskatīšanai komisijās Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto Civilās savienības likumprojektu, kas paredz ieviest jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai reģistrēšanai, tostarp pavērs iespējas reģistrēt viendzimuma pāru attiecības.

Iepriekš Juridiskās komisijas diskusijās krasi atšķīrās viedokļi gan starp deputātiem, gan sabiedrības pārstāvjiem, daļai paužot atbalstu šādam regulējumam, bet citiem iebilstot pret to.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UKRAIŅU BĒGĻI

Uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību izsniegti teju 10 000 ukraiņu bēgļiem

Iekšlietu ministrija, bēgļi, ukraiņi, dokumenti, darbs, darba iespējas, Ukraina, karš, Krievija,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 6 663 personām, bet 9 706 Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) informācija.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENU KĀPUMS

Latvijas Banka paaugstinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9,5%

IKP, Latvijas Banka, inflācija, kāpums, prognoze, pārtika,
Foto: Unsplash

Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2022.gadam no iepriekš lēstajiem 6,1% līdz 9,5%, bet nākamajam gadam inflācijas prognoze palielināta no 2,9% līdz 3,7%, trešdien, 30.martā, centrālās bankas rīkotajā diskusijā sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BASKETBOLA ČEMPIONĀTS

Latvijai piešķir tiesības rīkot 2025.gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīru

Starptautiskā Basketbola federācija, čempionāts, tiesības, basketbols, Eiropas basketbola čempionāts,
Foto: Unsplash

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) otrdien, 29.martā, piešķīra Latvijai tiesības rīkot 2025.gada Eiropas Basketbola čempionāta finālturnīru.

Plānots, ka 2025.gadā čempionāts notiks septembrī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

GĀZE IGAUNIJĀ

Igaunija nevēlas būvēt gāzes termināli bez Latvijas un Somijas

Igaunija, sašķidrinātās gāzes terminālis, Baltija, Somija, Latvija, Svarīgi, bizness
Foto: Pixabay

Igaunijas valdībai, cenšoties ātri organizēt sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību, lai valstij vairs nebūtu jāpērk dabasgāzes no Krievijas, tā nākusi pie secinājuma, ka iecere būtu ekonomiski pamatota tikai ar Somijas un Latvijas līdzdalību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas