Daugavas peldvietā Rumbula noteikts peldēšanās aizliegums

Daugavas upes peldvietā Rumbula ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām, un peldēties šajā peldvietā ir aizliegts, informē Veselības inspekcija.

Inspekcijas speciālisti 4. un 5.jūlijā veica ūdens paraugu ņemšanu visās 58 Latvijas oficiālajās iekšzemes un jūras peldvietās. 57 no 58 Latvijas oficiālajām iekšzemes un jūras peldvietām ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte atbilst prasībām.

Peldsezonas laikā, reizi mēnesī, inspekcija veic padziļinātu peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudi oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā.

Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta, informē Veselības inspekcija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas