FOTO | Pakrojas muižā ar vērienu uzplaukst IV ziedu festivāls Sapnis vasaras naktī. Haoss

Pakrojas muižā, kas atrodas Lietuvā, jūlijā norisināsies jau ceturtais vasaras ziedu festivāls Sapnis vasaras naktī. Haoss. Šie ir lielākie ziedēšanas un vasaras svinēšanas svētki Baltijā, kas tiek atzīmēti līdz pat vasaras izskaņai – augusta beigās.

Festivāla organizatori informē, ka šogad vasaras ziedu festivāla Sapnis vasaras naktī tēma ir haoss, un tāpēc muižas dārznieki īpaši drosmīgi un azartiski ir veidojuši vasaras ziedu festivālu, kombinējot ziedu krāsas un augu sugas. Apmeklējot Pakrojas muižas iespaidīgos puķu dārzus, varēs ieraudzīt un atklāt, ka ne tikai ziediem, bet arī dārzeņiem – tomātiem, kāpostiem, artišokiem, ķirbjiem, bietēm un citiem – piemīt maģisks ziedēšanas spēks un daile.

Foto no pērnā gada festivāla

Festivāls, kā ierasts, centīsies pārspēt pats sevi salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, īpašu uzmanību pievēršot vēsturiskās arhitektūras dekorācijām, kur ziedu instalācijas paceltas desmitiem metru augstumā un plaukst visdažādākajās krāsās un perspektīvās.

Festivāla sauklis šogad ir Omnia vincit amor!, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē Mīlestība uzvar visu!.

Šie spēcīgie vārdi būs sastopami Pakrojas muižas teritorijā kā iespaidīga 40 metrus gara un 6 metrus augsta ziedu skulptūra, jo tieši mīlestība šajā festivālā rada harmoniju valdošajā haosā, savienojot nesavienojamo.

Pakrojas muiža ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Gada tūrisma objekts 2019 un Gada tūrisma objekts 2021 nomināciju.

Festivāla ziedēšanas laikā turpinās darboties arī Pakrojas muižas ansabļis, kurā vairāk nekā 30 vēsturisku ēku, «dzīvais muzejs» kur būs iespēja iejusties 19.gs. noskaņās, darbojoties amatnieku darbnīcās, fotografējoties senajā foto studijā, izbraucot senā auto vai zirga kamanās, mērot baronu un baronešu cienīgus tērpus, apskatot greznu dzīvo putnu kolekciju.

Pieejams arī bērnu karuselis un mazākos apmeklētājus priecēs iespēja satikt kamieli Buču un citus eksotiskus dzīvniekus un putnus.

Biļešu cenas un muižas darbalaiks aplūkmojams šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas