Pirmdien, 10.oktobrī, sāksies Eiropas Savienības Ārlietu padomes sēde, kas notiks Luksemburgā. Tur plānots lemt par papildu ierobežojošiem pasākumiem pret Baltkrievijas režīmu, liecina otrdien valdības sēdē apstiprinātais informatīvais ziņojums.
Latvijas viedokli šajā sēdē paudīs ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un vairāki Ārlietu ministrijas pārstāvji.
Balstoties uz iepriekšējiem Ārlietu padomes lēmumiem, ES dalībvalstu pārstāvniecību Minskā vadītāji ir sagatavojuši rekomendācijas par ES veicamajiem turpmākajiem soļiem pret Baltkrieviju.
Tāpat Ārlietu padomē plānots gatavoties ES-Ķīnas samitam, kas notiks 25.oktobrī Tjaņdziņā. ES uzskata, ka samita mērķis ir veicināt ES un Ķīnas stratēģiskās partnerattiecības, kurās ir ieinteresēti visi partneri.
Plānota diskusija par aktuālo situāciju Tuvo Austrumu miera procesā. Paredzams, ka diskusijas galvenais jautājums būs par Palestīniešu pašpārvaldes pieteikumu kļūt par ANO dalībvalsti.
Tiks spriests par pašreizējo situāciju Dienvidu kaimiņu reģionā, īpašu uzmanību pievēršot situācijas attīstībai Lībijā, kā arī runājot par notikumiem Ēģiptē un Tunisijā. ES ārlietu ministri spriedīs arī par situāciju Sīrijā, Irānā un Jemenā.
Valdības apstiprinātajā dokumentā norādīts, ka ES Vispārējo lietu padomes darba kārtībā 11.oktobrī ir iekļauta Eiropas Komisijas (EK) sniegtā prezentācija Kohēzijas politikas tiesību aktu priekšlikumiem, kuri tika publicēti 5.oktobrī.
Kā ziņots, ārlietu ministrs EK piedāvājumu Kohēzijas politikai uzskata par nepieņemamu. Latvijai nav pieņemams, ka dalībvalsts, kas ir veiksmīgi veikusi drastiskus nacionālā budžeta konsolidācijas pasākumus, rūpīgi ievērojot ekonomikas atveseļošanas programmas nosacījumus un joprojām ir starp līderēm ES fondu finanšu apguves rādītājos, tiek sodīta ar Kohēzijas instrumentu atbalsta samazinājumu.
Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes un Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Vispārējo lietu padomi vada Polijas prezidentūra, bet Ārlietu padomi vada Augstā pārstāve Ketrina Eštone (Catherine Ashton).