Igaunijā par propagandas satura veidošanu deportēti divi Krievijas žurnālisti

Sestdien, 13.augustā, no Igaunijas tika deportēti divi Krievijas laikraksta Izvestija žurnālisti, kuriem tika piemērots ieceļošanas aizliegums par darba veikšanu, izmantojot tūristu vīzu. Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde (PPA) paziņoja, ka viņi veidoja «propagandu», informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Piektdien, 12.augustā, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes (PPA), izsēdināja korespondenti Kseniju Soldatovu un operatoru Dmitriju Timofejevu no vilciena, kas brauca uz Tallinu, Igaunijas austrumos, Jehvi (Jõhvi) pilsētā, ziņo portāls Delfi Estonia.

Pāris šķērsoja robežu ar divu citu ES dalībvalstu izsniegtām tūristu vīzām. Ierodoties Igaunijā, pāris tika pamanīts pie tanka Narvā, kas ir padomju laika piemineklis. Debates par tanka gaidāmo demontāžu pašlaik ir aktuāls temats valstī, jo īpaši krievu kopienas vidū.

Krievijas Žurnālisti plānoja arī atspoguļot Krievijas Šengenas tūristu vīzu aizliegumu, kas tiks ieviests šonedēļ.

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes austrumu prefektūras vadītājs sacīja, ka pāris nodarbojas ar propagandu.

Vēlā piektdienas vakarā aģentūras izplatītajā paziņojumā teikts: «Pašlaik mēs nosūtām atpakaļ uz Krieviju divus Krievijas pilsoņus, kuri ieradās Igaunijā, lai nodarbotos ar propagandu, pārkāpjot vīzu režīmu. 30 gadus vecā sieviete un 40 gadus vecais vīrietis ieradās Igaunijā  12.augustā pusdienlaikā, šķērsojot Narvas robežpunktu.

Uz robežas viņi uzrādīja Itālijas un Somijas izsniegtās Šengenas vīzas un apgalvoja, ka atrodas atvaļinājumā. Taču pēc tam vīrietis un sieviete devās pie tanka Narvā un sāka veidot propagandu. Kad viņi iekāpa vilcienā Narva–Tallina un sāka braukt Tallinas virzienā, pie vilciena Jehvi pilsētā ieradās policijas patruļa, un abi tika nogādāti policijas iecirknī pārbaudei. Ceļojot tūrisma nolūkos, nav atļauts strādāt, tas ir vīzu režīma pārkāpums. Tāpēc mēs anulēsim viņu vīzas, aizliegsim viņiem iebraukt Igaunijā un nosūtīsim atpakaļ uz Krieviju.»

Pāris šķērsoja Krievijas robežu agrā sestdienas, 13.augusta, rītā, ziņu aģentūrai ERR News pavēstīja PPA.

Pagājušajā nedēļā Igaunija paziņoja, ka aizliegs ieceļot valstī Krievijas pilsoņiem ar Igaunijas izsniegtām Šengenas tūristu vīzām. Igaunija arī vēlas, lai ES apturētu tūrisma vīzu izsniegšanu visiem Krievijas pilsoņiem.

Lasiet arī: Igaunija liegs Krievijas pilsoņiem ieceļošanu ar Igaunijā izsniegtām vīzām

Saistībā ar Krievijai noteikto lidojumu aizliegumu Krievijas pilsoņi ES var ieceļot tikai pa sauszemi robežšķērsošanas punktos Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Lietuvā un Polijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas