Īres cenām pieaugot, Lietuvā piedāvā noteikt cenu griestus

Lietuvas lielākajās pilsētās dzīvokļu īres maksa turpina strauji pieaugt, kā rezultātā īpaši studenti var tikt izstumti no mājokļu īres tirgus. Šī iemesla dēļ daži politiķi pat ierosina noteikt īres maksas ierobežojumus, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Viļņā īres cenas ir pieaugušas vidēji par aptuveni 20%, Kauņā – par aptuveni 16%, bet Klaipēdā – par aptuveni 30%» saka Viktorija Steponavičūte (Viktorija Steponavičiūtė), nekustamā īpašuma sludinājumu dienesta aruodas.lt vadītāja, apkopojot cenu lēcienus pēdējā gada laikā.

Šobrīd, piemēram, budžeta klases dzīvoklis Viļņā ar vannas istabu un koplietošanas virtuvi maksā vairāk nekā 400 eiro mēnesī. Pagājušajā gadā līdzīgi dzīvokļi maksāja par aptuveni 100 eiro mazāk.

Studentiem cena ir svarīgs faktors, saka Marjuss Čulada (Marius Čiulada) no nekustamā īpašuma aģentūras Oberhaus.

«Cilvēki neīrēs dzīvokli vieni paši, tāpēc drīzāk meklēs kādu, ar ko kopā īrēt, varbūt ne vienmēr tuvu pilsētas centram, bet kaut kur nomaļus,» uzskata Čulada.

«Nebūs tāda situācija, ka tirgū nekā nav, ir iespējams atrast risinājumus, taču varbūt ne tādos apstākļos, kādi bija pirms diviem trim gadiem.»

Pašlaik studentiem par ekonomiskās klases īres īpašumiem jākonkurē ar cilvēkiem no Ukrainas un Baltkrievijas, viņš piebilst.

Opozīcijas deputāti no Sociāldemokrātiskās partijas ir ierosinājuši valdībai iejaukties un apsvērt iespēju noteikt maksimālo mājokļu īres maksu.

«Valdībai ir tiesības noteikt šādu cenas ierobežojumu. Mēs neiesakām, ka tai būtu jāregulē mājokļu tirgus vai ka būtu jābūt stingrai uzraudzībai no valdības puses, bet mēs nevaram tagad ignorēt šo problēmu,» saka deputāte Rasa Budbergīte (Rasa Budbergytė).

Liberālo partiju deputāti ir negatīvi noskaņoti pret šo ideju.

«Šie populistiskie priekšlikumi, ka mums ir jāregulē viss – kad cilvēks ceļas, kad iet gulēt, ar ko iet gulēt, ar ko viņš var vakariņot –, šķiet dīvaini,» saka valdošajā koalīcijā ietilpstošās Liberālās kustības deputāts Andrjus Bagdons (Andrius Bagdonas).

«Es domāju, ka valstij nevajadzētu tik lielā mērā iejaukties cilvēku dzīvēs. Kā jau teicu iepriekš, tai vajadzētu rūpēties par jaunām ģimenēm, jauniem cilvēkiem, kuriem nav līdzekļu,» viņš piebilst.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1737197/lithuanian-legislators-suggest-rent-caps-as-housing-prices-go-through-the-roof

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas