Partijas un to līderi, kas plāno piedalīties 14.Saeimas vēlēšanās

Trešdien, 13.jūlijā, sāksies un līdz 2.augustam turpināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, kas notiks šā gada 1.oktobrī, vēsta Centrālā vēlēšanu komisija.

14.Saeimas vēlēšanas, datums, 1.oktobris, vēlēšanas 2022, CVK, partijas, saraksti, valde, valdes priekšsēdētājs, Katram un katrai, Progresīvie, Jaunā vienotība, Zaļo un zemnieku savienība, Saskaņa, Konservatīvie, Latvija pirmajā vietā, Republika, Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija, Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK, Stabilitātei!, Attīstībai/Par!, Aldis Gobzems, Antoņina Ņenaševa, Atis Švinka, Krišjānis Kariņš, Edgars Tavars, Jānis Urbanovičs, Jānis Bordāns, Ainārs Šlesers, Sandis Ģirģens, Edgars Smiltēns, Edgars Tavars, Raivis Dzintars, Aleksejs Rosļikovs, Daniels Pavļuts, Artūrs Toms Plešs,
Foto: LETA/BNN kolāža

Interesi par kandidātu sarakstu iesniegšanu līdz šim izrādījušas kopumā 12 partijas un partiju apvienības:

 • Politisko partiju apvienība Attīstībai/Par! (līdzpriekšēdētāji: Artūrs Toms Plešs un Daniels Pavļuts)
 • Politiskā partija Stabilitātei! (valdes priekšsēdētājs: Aleksejs Rosļikovs)
 • Politiskā partija Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (valdes priekšsēdētājs: Raivis Dzintars)
 • Politisko partiju apvienība Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija (līdzpriekšēdētāji: Edgars Tavars un Edgars Smiltēns)
 • Politiskā partija Republika (valdes priekšsēdētājs: Sandis Ģirģens)
 • Politiskā partija Latvija pirmajā vietā (valdes priekšsēdētājs: Ainārs Šlesers)
 • Politiskā partija Konservatīvie (valdes priekšsēdētājs: Jānis Bordāns)
 • Sociāldemokrātiskā partija Saskaņa (valdes priekšsēdētājs: Jānis Urbanovičs)
 • Politisko partiju apvienība Zaļo un zemnieku savienība (valdes priekšsēdētājs: Armands Krauze)
 • Politisko partiju apvienība Jaunā vienotība (valdes priekšsēdētājs: Krišjānis Kariņš)
 • Politiskā partija Progresīvie (līdzpriekšēdētāji: Antoņina Ņenaševa un Atis Švinka)
 • Politiskā partija Katram un katrai (valdes priekšsēdētājs: Aldis Gobzems)

13.jūlijā sarakstu plāno iesniegt Attīstībai/Par! un Stabilitātei!.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņu neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem.

Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14.Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021.gada 30.septembris.

Kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu. Kandidātu sarakstam jāpievieno priekšvēlēšanu programma, kuras apjoms nepārsniedz 4 000 iespiedzīmju.

Drošības nauda par kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām ir 1 400 eiro. Iemaksātā drošības nauda dod tiesības iesniegt viena nosaukuma kandidātu sarakstus visos vēlēšanu apgabalos, un tā tiek atmaksāta, ja šā nosaukuma kandidātu saraksts saņēmis divus vai vairāk procentus no nodoto derīgo balsu skaita. Savukārt, ja tiek saņemts mazāk par diviem procentiem no nodoto derīgo balsu skaita, CVK drošības naudu iemaksā valsts budžetā.

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale –, un no katra apgabala Saeimā jāievēl noteikts deputātu skaits.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31.maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14.Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas