Vārdā nenosaukts brits kļuvis par otro AIDS slimnieku, kura organisms pēc cilmes šūnu pārstādīšanas ilgu laiku neuzrāda vīrusu, ko pierasts uzskatīt par neārstējamu, tā pavēstījuši mediķi.
Par pacienta šķietamo izķepurošanos no AIDS šonedēļ vēsta zinātnes žurnāls Nature un amerikāņu ziņu aģentūra AP, rakstot par to kā «londonieša gadījumu».
Līdz šim uzskatīts, ka ārstēšanas metode ar cilmes šūnu pārstādīšanu bijusi veiksmīga tikai vēl vienā gadījumā, kad operācija Vācija veikta amerikānim Timotijam Rejam Braunam (Timothy Ray Brown).
Braunam transplantācija veikta pirms 12 gadiem un organisms joprojām neuzrāda pazīmes, ka viņam būtu cilvēka imūndeficīta vīruss jeb HIV, kas izraisa AIDS.
Otrajam pacientam HIV konstatēts 2003.gadā un 2012.gadā viņam atklāts Hodžkina limfomas vēzis. Cilmes šūnu pārstādīšana viņam veikta 2016.gadā.
Ārsti, kuriem AP lūgusi komentēt otro izārstēšanas gadījumu, norādījuši, ka cilmes šūnu pārstādīšana ir bīstama un citiem pacientiem nav devusi gaidīto rezultātu, turklāt ir nepraktiska, lai izārstētu miljoniem HIV inficētu cilvēku visā pasaulē.
Tomēr «londonieša gadījums» pierādot, ka ārstēšanas metodi ir iespējams atkārtot, tā ziņu aģentūrai AP skaidrojis medicīnas zinātņu doktors Kīts Džeroms (Keith Jerome) no Vēža pētījumu centra Sietlā, ASV.