Mēs ļoti bieži pārēdamies, jo īsti nezinām, cik daudz ēdiena mūsu organismam ir vajadzīgs. Priekšā ir šķīvis ar garšīgu ēdienu, un tu vairs neko nevari padarīt – to visu gribas iestūķēt mutē un norīt – un, jo vairāk, jo labāk.
Ir nepieciešama liela sevis kontrolēšana, lai sāktu ēst mazākas porcijas un kārtējo reizi nepārēstos. Tu noteikti esi sev teicis : nē, šodien es apēdīšu tikai divus vistas gabaliņus, nevis četrus. Vai arī esi apsolījies beidzot izvārīt pareizo makaronu daudzumu.
Tomēr, ja vēl joprojām regulāri pārēdies, tā ir pazīme, ka tavi centieni nav izdevušies un nestrādā. Bet ir kāds iedarbīgs veids, kas noteikti tev palīdzētu.
Lai tu pārstātu pārēsties, nāksies atgriezties bērnu dienās.
Šis patiešām ir labs padoms svara zaudēšanā (jo, kā jau mēs zinām, jo mazāk ēdīsim, jo mazāks būs mūsu svars). Šis ēšanas veids ir pavisam vienkāršs – turi dakšiņu vai karoti savā nedominējošajā rokā. Tātad – ja esi labrocis, turi ēšanas rīkus kreisajā rokā, bet, ja esi kreilis, tad labajā. Jā, tieši tā – kā trīsgadīgs bērns, kurš vēl joprojām mācās ēst patstāvīgi.
Iespējams, ka tas ir par daudz prasīts, lai katru maltīti ieturētu, izmantojot nedominējošo roku, bet vari mēģināt to darīt, piemēram, tikai vakariņās (kad ir vislielākā tieksme pārēsties).
Kādēļ tas strādā?
Ja ēdīsi ar nedominējošo roku, tad tev būs nepieciešams ilgāks laiks, lai ieturētu maltīti. Pa to laiku organismā paspēs izdalīties hormons leptīns, kas signalizē par to, ka esi jau paēdis. Ēdot ātri, šis hormons nepaspēj izstrādāties, tādēļ mēs bieži pārēdamies. Dod sev pauzīti un ļauj saviem hormoniem darboties!
Tomēr, pirms pievērsies jaunajam ēšanas veidam, der atcerēties arī vēl citus padomus, kas palīdzēs ēst mazāk:
Ēd ēdienu no mazākiem traukiem;
ēd pie galda, nevis dīvānā;
kamēr ēd, izslēdz televizoru un koncentrējies uz maltīti;
pagaidi 20 minūtes, līdz stiepies pēc nākamās porcijas vai deserta;
pārpalikumus uzreiz ieliec ledusskapī, lai nerastos vēlme apēst vēl;
pēc vakariņām uzreiz izmazgā zobus vai pakošļā košļājamo gumiju.
Avots: womansday.com
Tad kāpēc vēl nav izveidotas Leptīna tabletes?