Kallasa dod priekšroku Igaunijas ārkārtas vēlēšanām

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) pēc koalīcijas partneru ministru atlaišanas norādījusi, ka izeja no politiskās krīzes iespējama vai nu veidojot jaunu valdības koalīciju, vai izsludinot ārkārtas vēlēšanas. Tā kā šobrīd ticamāka ir koalīcija bez Reformu partijas, tās līdere Kallasa sacījusi, ka dod priekšroku otrajai iespējai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pārmetot «centristiem» Reformu partijas-Centra partijas koalīcijas līguma pārkāpšanu no «centristu» puses, Kallasa pagājušajā nedēļā uzteica darbu visiem partneru partijas ministriem. Šonedēļ gan vienam, gan otram politiskajam spēkam cenšoties ap sevi sapulcināt mazākas Rīgikogu frakcijas nākamās koalīcijas izveidei, līdz šim labāk veicies Centra partijai. Tās aicinājumam atsaukusies labējo populistu Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE) un interesi paudusi arī nacionālkonservatīvā partija Isamaa.

Lasiet arī: Britu premjerministrs iztur neuzticības balsojumu, vēlas «pāršķirt lapu» kovida pārkāpumiem

Kallasa uzsvērusi, ka, lai tiktu veidota koalīcija starp Centra partiju, Isamaa un EKRE, būs nepieciešama neuzticības izteikšana viņai, taču tas dotu pamatu Reformu partijai rosināt izsludināt parlamenta ārkārtas vēlēšanas.

«Konstitūcija tiešām paredz šādu iespēju, tomēr lēmums galu galā ir prezidenta ziņā. Valdībai būtu tiesības to ierosināt, un būtu īpatnēji neizmantot iespēju,» ceturtdien, 9.jūnijā, preses konferencē sacījusi Igaunijas valdības un liberālās Reformu partijas līdere, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas