Kara 175.diena – kā mēs varam atbalstīt Ukrainu?

Ir pagājušas 175 dienas kopš agresorvalsts Krievijas pilna apmēra militārā iebrukuma Ukrainā. Karš ne tuvu nav tā noslēgumam, kas nozīmē, ka Ukrainas tautai un armijai joprojām ir nepieciešama dažāda veida palīdzība, lai cīnītos ne tikai par savu, bet arī par visas demokrātiskās pasaules brīvību.

16.augustā tika sākta ziedošanas kampaņa portālā ziedot.lv, kurā Latvijas iedzīvotāji joprojām tiek aicināti ziedot kaujas drona Bayraktar iegādei Ukrainas armijai.

Ne tikai Latvijā pazīstami cilvēki aicina atbalstīt Ukrainu ziedojot, bet arī Aizsardzības ministrija (AM) aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā Latvijas bairaktaram.

Kā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), šī iedzīvotāju iniciatīva ir vēl viens apliecinājums tam, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu, lai sekmētu tās aizsardzības spējas cīņā pret Krieviju.

Kampaņas iniciatori kopā ar AM un ziedot.lv atbalstu plāno iegādāties kaujas dronu no Turcijas, lai dāvinātu to Ukrainai. Kopsummā ir nepieciešams savākt piecus miljonus eiro.

Ziedot Latvijas bairaktaram iespējams platformā ziedot.lv vai zvanot pa tālruni 90006561.

Diennakts laikā kopš akcijas sākuma, Latvijas bairaktaram ir saziedoti vairāk nekā 280 000 eiro no 8 594 ziedotājiem.

Lasiet arī: Latvijas iedzīvotāji vāc ziedojumus Bayraktar iegādei Ukrainas armijai

Lai gan kopš kara sākuma Latvija ir sniegusi militāro atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā, atbalsts ir nepieciešams konstanti un joprojām. 

«Ukrainai atbalsts no pārējās Eiropas ir jāsaņem nepārtraukti,» uzsver Pabriks.

Nesen Latvija, atbalstot Ukrainu un tās armiju, piegādāju četrus helikopterus Mi-17 un Mi-2, kā arī sešas pašgājējhaubices M109.

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs ir paudis atzinību un novērtē Latvijas atbalstu norādot, ka no Latvijas saņemtās sešas haubices M109A5Oe jau rāda rezultātus kaujas laukā un ir pateicīgs par nelokāmo atbalstu Latvijas tautai un valstij.

Jāatceras, ka karā svarīgs ir ne tikai militārais nodrošinājums, bet arī atbalsts civiliedzīvotājiem gan kara skartajās teritorijās, gan tiem, kas spējuši laikus pamest savu dzimteni.

Biedrība Tavi draugi, kas no kara sākuma dažādos veidos aktīvi ir iesaistījusies atbalsta sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem, vakar, 16.augustā, sagatavoja smago automašīnu, kas pilna ar cilvēku ziedojumiem devās ceļā uz Makarovas slimnīcu Ukrainā.

«Pateicoties jūsu atbalstam un saziedotajiem līdzekļiem, mums ir izdevies sarūpēt visu nepieciešamo – durvis, logus, montāžas elementus un materiālus sienām, kā arī slimnīcu gultas un citu nepieciešamo aparatūru,» paziņojumā raksta biedrība.

Lai gan sagatavotā auto fūre jau ir devusies ceļā, atbalsts un ziedojumi, turpinoties Krievijas uzsāktajam karam, Ukrainas cilvēkiem joprojām ir un būs aktuāli.

Aktuālā informācija par to, kādi ziedojumi konkrētajā laikā ir nepieciešami, atrodami biedrības Tavi draugi Facebook lapā vai zvanot pa tālruni 22481985.

Kā informē Tavi draugi, šobrīd aktuālākie ziedojumi ir higiēnas preces sievietēm, autiņbiksītes (gan bērnu, gan pieaugušo), koferi un lielās somas, tādas mājlietas kā elektriskās tējkannas, pannas, katli, gludekļi, kā arī gultasveļa un dvieļi.

Vairāk informācijas par to, kā vari atbalstīt Ukrainu un drosmīgo Ukrainas tautu, meklē šeit. Ukraina šobrīd cīnās ne tikai par savu, bet arī par mūsu brīvību.

Mazākais, ko varam darīt, ir atbalstīt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas