Lange: Pieminekļa nojaukšanā iesaistītajiem uz austrumiem braukt nebūtu gudri

Katram padomju pieminekļa Uzvaras parkā, Rīgā, nojaukšanā iesaistītajam būtu jāsaprot, ka kādu laiku uz austrumiem braukt nebūtu gudri, intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Jautāts par situāciju, kad Krievija varētu radīt neērtības pieminekļa nojaukšanas procesā iesaistītajiem, tostarp jau ierosinot krimināllietu, Lange norādīja, ka visiem, kas iesaistīti pieminekļa nojaukšanas procesā, jāsaprot, ka kādu laiku uz austrumiem braukt nebūtu gudri.

Lange neatklāja, vai iesaistītajiem ir nodrošināta kāda papildu aizsardzība, vien piebilstot, ka iesaistītie ir ciešā kontaktā ar valsts drošības institūcijām.

Būvnieks patlaban turpina strādāt pie tehnisko telpu jeb pagrabu demontāžas, kam vajadzēs vismaz nedēļu.

Tāpat tiks strādāts pie baseina, ko apmēram metra biezumā klāj dūņas, un baseinā iegāztā pieminekļa obeliska demontāžas.

Tagad būvlaukumā iespējams tehniski atrasties lielākam skaitam būvtehnikas un cilvēku, skaidroja Lange.

Atbilstoši drošības protokolam no šodienas tiks atvieglota gājēju kustība, atļaujot gājēju kustību pa Bāriņu ielu un Uzvaras bulvāri, tādējādi samazinot drošības koridoru.

Lange uzsvēra, ka tas nenozīmē, ka policija neveiks notiekošā monitoringu. Automašīnu stāvēšana un apstāšanās šajā vietā gan vēl netiks atļauta.

Izpilddirektors atklāja, ka ir izdots jauns rīkojums par Valsts policijas patruļas nodrošināšanu objekta teritorijā līdz pat demontāžas darbu pabeigšanai.

Skaidrojot demontāžas izmaksas, Lange norādīja, ka būvniekiem tiek maksāts nevis par laiku, bet izdarīto darbu apjomu.

«Ja būvnieks spēj efektīvi strādāt, tas tikai parāda, ka ir konkurētspējīgs ar savu ātrumu un darba apjomu, kas uzņēmumam ir pluss,» teica Lange, piebilstot, ka pašvaldība maksās tik, cik noteikts līgumā.

Līgums noslēgts ar nosacījumu, ka virszemes daļas demontāžas darbiem jābūt noslēgtiem līdz 15.novembrim, savukārt līdz 30.jūnijam visam jābūt labiekārtotam.

Tiklīdz šie darbi tiks paveikti, pašvaldība sāks strādāt pie nākamajiem risinājumiem, ieviešot pagaidu risinājumus teritorijas izmantošanai, piemēram, ieviešot sportam paredzētas vietas.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) devis uzdevumu strādāt pie risinājumiem tam, kam būtu jābūt parka teritorijā pēc nākamā gada 30.jūnija. Visticamāk, varētu notikt diskusija ar sabiedrību, lai atrastu labākos risinājumus teritorijas izmantošanai.

Kā iepriekš ziņots, ceturtdien, 25.augustā, tika nogāzts tā sauktā uzvaras pieminekļa centrālais pieminekļa elements – obelisks, bet pirms tam tika novāktas cilvēku tēlu skulptūras.

Lasiet arī: VIDEO | Nogāzts 79 metrus augstais obelisks Uzvaras parkā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas