Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 11. līdz 19. aprīlim apskatāmas orhidejas, tilandsijas un kukaiņēdāji augi no privātajām kolekcijām. Interesenti varēs saņemt konsultācijas no pieredzējušiem audzētājiem un piedalīties meistarklasēs.
Pirmo reizi publiski būs vērojamas miniatūrās cimbīdijas. Tās ir selekcionētas dienvidaustrumu Āzijā. Šiem mazajiem, krāšņajiem audziņiem ir krāsainas lapas, tādēļ tās tīk austrumniecisko orhideju kolekcionāriem, skaidro organizatori.
No kukaiņēdājiem plaši būs pārstāvētas Meksikas Pinguicula sugas un to hibrīdi (kreimules, jeb mušu puķes), kā arī Cephalotus follicularis (maisveida cefalote). Pēdējā ir īpaši interesanta kukaiņēdāju suga – vienīgā savas ģints pārstāve. Tas arī ir miniatūrs augs ar mazām, lancetveidīgām lapiņām, bet ziedam ir matainas konusveida kanniņas forma, ko sedz vāciņš. Tas kalpo par atjautīgu kukaiņu ķeršanas slazdu. Savvaļā cefalote ir rets augs, sastopama tikai Austrālijas dienvidrietumu piekrastes purvos un upju krastu mitrajās smiltīs. Dabā šī ir apdraudēta suga, tādēļ aizsargājama.
Izstādes laikā paredzētas dažādas aktivitātes: meistarklases orhideju pārstādīšanā – 12.aprīlī, plkst 13:30 un 19.aprīlī plkst 13:30, savukārt 17. un 18. aprīlī izstādē viesosies Egidiuss Pranaitis no Lietuvas ar savu orhideju klāstu. Visas izstādes laikā pieredzējuši orhideju audzētāji labprāt atbildēs uz interesentu jautājumiem un dalīsies savā pieredzē eksotisko augu audzēšanā, tāpat būs iespēja iegādāties dažādas orhidejas un citus eksotiskos augus.
LU Botāniskā dārza apmeklētājus vēl priecēs krāšņas vēlu ziedošo acāliju baltās, sārtās un violetās kupenas. Daudzi acāliju krūmi kolekcijā aug vairāk nekā 50 gadus un to ziedu vainags sasniedz divu metru apkārtmēru.
Ref: 102.000.102.9584