ES piešķir papildus finansējumu projektam, kas veicinās pārrobežu biznesu

Eiropas Savienība piešķīrusi papildu līdzekļus projektam, kas veicinātu mazo un vidējo (MVU) Igaunijas un Latvijas pierobežas uzņēmējdarbības attīstību. Kā rezultātā tiktu palielināts abu valstu MVU skaits, kā arī sekmīgi tiktu īstenots pārrobežu bizness.

Projekts DELBI tika īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas ietvaros ar mērķi izveidot kopīgu Igaunijas un Latvijas kontaktu punktu biznesa atbalstam, kas veicinātu Igaunijas biznesa darbību Latvijā un otrādi, kā arī sniegtu atbalstu daudzveidīgākas un izdevīgākas sadarbības dibināšanā starp divu valstu uzņēmumiem. Tagad piešķirts finansējums projekta otrai kārtai jeb DELBI II.

Galvenais projekta uzdevums esot palielināt Igaunijas un Latvijas MVU skaitu, kas īstenotu pārrobežu biznesu. Projekta pārstāvji vēsta, ka tā mērķis tiks sasniegts, organizējot attiecīgus, kopīgus biznesa pasākumus programmas teritorijā. Tāpēc projektam ir sekojoši kopīgi mērķi:

– Palielināt pārrobežu sadarbību MVU un jaundibinātiem uzņēmumiem, kas pārstāv pārtikas, koksnes un tūrisma nozares. Tās ir noteiktas projekta mērķa nozares, pamatojoties uz statistiskajiem datiem, kompetences un iepriekš iegūtas pieredzes;

– Stiprināt sadarbību starp Igaunijas un Latvijas biznesa atbalsta organizācijām caur kopējo projektu īstenošanu, kā arī piesaistīt citas ieinteresētās puses;

– Palielināt MVU konkurētspējas līmeni, uzlabot eksporta/importa zināšanas un izpratni par Igaunijas-Latvijas tirgus iespējām starp Igaunijas un Latvijas MVU. Projekta pamatā ir nepieciešamība organizēt un īstenot atbilstīgus, praktiskus un aktīvus biznesa pasākumus, kas apvienos uzņēmumus reālajā biznesa vidē.

«Pārrobežu sadarbība starp Latviju un Igauniju ir ievērojams izaicinājums, kura pamatā ir Igaunijas aktīvāka sadarbība ar Skandināviju nekā ar Latviju. Dienvidigaunija dala robežu ar Latviju, tas ir tiešais mērķis Latvijas uzņēmumiem, turklāt divi projekta partneri no Igaunijas atrodas Tartu,» vēsta projekta pārstāvis.

Pieredze, kas tika iegūta projekta DELBI I īstenošanas procesā rāda, ka uzņēmumiem trūkst praktiskas pieejas atbalstam pārrobežu sadarbībā, kuru viņiem būs grūti sasniegt bez DELBI II projekta. To nosaka datu bāžu, kontaktu, informācijas un pieredzes trūkums. Līdz ar to projekta partneri ir apkopojuši trīs vajadzības un iespējas, kas ir – programma, uzņēmums un partneri.

Projekta programmas pamatā uzlabota pārrobežu sadarbība reģionā.

Otrā vajadzība ir praktiska sakaru nodibināšana starp uzņēmumiem, kuri iepriekš sagatavoti un kuru sadarbība ir praktiski iespējama. Tas nozīmē, ka organizatoriem jābūt pieejamai precīzai informācijai par katru atbilstošo partneri. Piemēram, pārtikas nozare ir ļoti plaša, un piena pārtikas ražotājs nebūs ieinteresēts kontakta dibināšanā ar gaļas piegādātāju, saka projekta partneri.

Kā trešā vajadzība ierindojās partneri, kuru uzdevums ir atbalstīt biedrus un pārstāvēt viņu vajadzības – visu partneru galvenais mērķis ir nodrošināt projekta dalībniekus ar kvalitatīvām un atbilstošām aktivitātēm, līdz ar to Igaunijas-Latvijas programmai jāatbilst visu partneru vajadzībām kontekstā ar uzņēmējdarbības attīstību.

Ref: 225.000.103.854

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas