Politiskā partija No sirds Latvijai (NSL) turpmāk darbosies ar nosaukumu Atmoda, iespējams, apvienojoties ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP), Kristīgi demokrātisko savienību (KDS) un partiju Gods kalpot mūsu Latvijai (GKML), liecina paziņojums NSL mājaslapā.
Šāds lēmums vienbalsīgi pieņemts šā gada 31.janvāra partijas biedru kopsapulcē.
Partijas reorganizācija tostarp paredz apvienošanos ar domubiedriem no citiem politiskajiem spēkiem, lai kopīgi saglabātu tradicionālo, latvisko kultūrvidi un neatkarīgu Latvijas valsti, kur galvenās ir Latvijas tautas intereses un ģimenes vērtības.
«Lēmums par partijas No sirds Latvijai reorganizāciju nenozīmē atteikšanos no līdzšinējām vērtībām. Tā ir pāreja nākamajā pakāpē, lai ar līdzīgi domājošajiem izveidotu lielāku politisko spēku. Tā ir savas pārliecības demonstrēšana, ka mēs šeit neatrodamies tikai kaut kādam īsam mirklim, kad ceļi saveda kopā, kaut kas sanāca, nesanāca, un pēc tam šķiramies. Es domāju, ka spēka parādīšana ir spējā paraudzīties plašāk un tālāk nekā līdz šim,» pārmaiņas pamato NSL valdes priekšsēdētāja Inguna Sudraba.
Tuvākajā laikā taps zināms, kuras partijas līdz ar NSL pieņems oficiālu lēmumu par apvienošanos Atmodā. Tam sekos savstarpēja reorganizācijas līguma noslēgšana, kas paredzēs divu gadu pārejas posmu, kura laikā visās partijas Atmoda struktūrās pēc paritātes principa tiks ievēlēti pušu pārstāvji, teikts partijas paziņojumā.
Sudraba atklāj, ka NSL uzrunājuši domubiedri no trim partijām: LSDSP, KDS un GKML. Viņa arī pauž, ka «šo partiju vērtības sakrīt par 90, ja ne visiem 100%».
Partijas Atmoda programmā teikts: «Latvijas kā nacionālas valsts intereses nesakrīt ar transnacionālo korporāciju ekonomiskajām interesēm, kas savu mērķu sasniegšanai ietekmē valdības, starptautiskās organizācijas, medijus un veido sabiedrisko domu. Iedzīvotāju zemais ekonomiskās drošības līmenis ir izraisījis apburto loku, kad darbspējīgā vecuma pilsoņi pamet valsti, kā rezultātā sarūk investīcijas izglītībā un sociālajā jomā, ieguldījumi ģimenēs ar bērniem, kas savukārt pastiprina demogrāfisko krīzi, izraisa jaunu emigrāciju, veicina nesamērīgu nodokļu politiku un nacionālo uzņēmumu pārcelšanos uz kaimiņu valstīm.»
Jāpiebilst, ka NSL 13.Saeimas vēlēšanās Saeimā neiekļuva, iegūstot 0,84% vēlētāju atbalstu. Savukārt LSDSP, KDS un GKML 13.Saeimas vēlēšanās startēja no viena saraksta, Saeimā neiekļūstot un gūstot vien 0,2% vēlētāju atbalstu.