Otrajam balsojumam par Brexit vienošanos paredz tikpat bēdīgu iznākumu

Lielbritānijas parlamentā otrdien gaidāms otrais ratifikācijas balsojums par Lielbritānijas-Eiropas Savienības izstāšanās nolīgumu, tomēr tā kā izmisīgas sarunas par izstāšanās dokumentu grozīšanu nav devušas būtiskus rezultātus, tad parlamenta opozīcijā prognozē, ka nolīgums tiks noraidīts.

Britu parlaments pirmoreiz izstāšanās dokumentus atteicās ratificēt 2019.gada janvārī.

Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, opozīcijas lielākā spēka, Leiboristu partijas, vadošs pārstāvis Džons Makdonels (John McDonnell) svētdien, 10.martā norādījis: «Izskatās, ka viņa [Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May)] atgriezīsies ar to pašu vienošanos, tāpēc rādās, ka mums būs tāds pats iznākums un tā tiks atmesta atpakaļ.»

Tikmēr Mejas līdzgaitnieks, birtu ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) aicinājis kolēģus valdošajā Konservatīvā partijā šonedēļ atbalstīt vienošanos. Pretējā gadījumā pastāvot risks, ka izstāšanās varētu vispār nenotikt, uzskata Hants.

Intervijā BBC viņš uzsvēris: «Mums šobrīd ir iespēja izstāties 29.martā vai īsi pēc tam. Un ir ļoti svarīgi, lai mēs izmantojam šo iespēju, jo iniciatīva ir to cilvēku pusē, kuri cenšas apturēt Brexit

Izstāšanās balsojumu plāns

Lielbritānijas parlamentā pirmais solis būs līdz 12.martam sarīkot atkārtotu balsojumu par valsts izstāšanās vienošanos ar ES, kur, kā cer panākt Meja, būtu iekļautas izmaiņas vai pārejas perioda precizējums attiecībā uz Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Ja parlamentārieši to noraidītu, tad 13.martā tiem būtu jābalso, vai atbalstīt valsts izstāšanos no ES bez vienošanās, kas tā pieņemšanas gadījumā nozīmē, ka ar parlamenta vairākuma atbalstu valsts dotu skaidru piekrišanu «smagā» Brexit scenārijam.

Ja parlaments balsojumā izslēgs arī šo iespēju, tad līdz 14.martam deputātiem būtu jābalso par iespēju lūgt ES vēl pagarināt izstāšanās sarunas un pirmsizstāšanās periodu, kas jau ir ildzis divus gadus. Faktiski tas nozīmētu atlikt izstāšanos, kas šobrīt paredzēta 29.martā.

Ja Lielbritānijas parlaments visās trijās reizēs nobalsotu «pret», tad valsts pamestu ES 29.martā bez vienošanās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas