Pakistānas klimata pārmaiņu ministre: Vēsturiskās lietusgāzēs ir cietuši 33 miljoni cilvēku

Kopš šī gada jūnija vēsturiski lielākās musonu lietusgāzes un plūdi ir skāruši 33 miljonus iedzīvotājos un ir prasījuši vairāk nekā 900 cilvēku dzīvības, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Pakistānas klimata pārmaiņu ministre sacīja, ka valstī pašlaik notiek jau astotais musonu cikls, lai gan parasti valstī esot tikai trīs līdz četri lietus cikli.

Kopš jūnija vidus, kad Pakistānā sākās musonu lietusgāzes, ir bojāti vairāk nekā 3 000 kilometru ceļu, 130 tilti un 495 000 māju.

Par esošo situāciju liecina Nacionālā katastrofu pārvaldes (NDMA) ziņojums, un šie skaitļi ir atspoguļoti arī Humānās palīdzības koordinācijas biroja (OHCA) ziņojumā.

Pakistāna, kurai jau tā trūkst naudas, ir lūgusi starptautisko palīdzību, lai spētu tikt galā sekām, ko izraisījušas lietusgāzes. Pakistānas klimata ministrs sacīja, ka valdība cīnās ar «klimata katastrofu, kas ir episka mēroga humānā katastrofa».

Klimata ministre ceturtdien informēja, ka vietējās iestādes ir lūgušas vienu miljonu telšu, lai tajās varētu izmitināt pārvietotos cilvēkus.

Vismaz 184 000 cilvēku šajā laikā ir pārvietoti un spiesti evakuēties uz palīdzības nometnēm, ceturtdien, 25.augustā, savā atjauninātajā ziņojumā norādīja ANO katastrofu seku likvidēšanas aģentūra.

Pakistānas plānošanas un attīstības ministrs ziņoja, ka dabas stihija ir ietekmējusi aptuveni 30 miljonus cilvēku jeb aptuveni 15% iedzīvotāju.

Lietavas vissmagākos postījumus ir nodarījušas Pakistānas dienvidos, jo īpaši Sindas provincē, kurā nokrišņu daudzums ir gandrīz astoņas reizes pārsniedzis augusta vidējo nokrišņu daudzumu.

Kāda sieviete, kas dzīvo Haidarābādā, Sindas otrajā lielākajā pilsētā, ziņu aģentūrai Reuters pastāstīja: «Lietus nav pārstājis līt jau trīs mēnešus. Mēs ar bērniem dzīvojam rikšā, jo mūsu mājai tek jumts.»

«Kur mēs varam doties? Notekas ir pārplūdušas, un mūsu pagalms ir pilns ar notekūdeņiem. Mūsu mājas un alejas ir pārvērtušās par peldošām atkritumu tvertnēm.»

Klimata ministre sacīja, ka Sindā šomēnes ir nolijis 784% virs vidējās normas, kā tas ir ierasts parasti augustā. Viņa sacīja, ka par katastrofas skartiem ir pasludināti 23 Sindas apgabali.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas