Rīga cer uz valsts lēmumiem, lai mazinātu apkures izmaksu spiedienu uz iedzīvotājiem

Rīgas iedzīvotājiem jārēķinās pat ar divkāršu izmaksu kāpumu par apkuri nākamajā apkures sezonā, 1.jūnija preses konferencē informēja AS Rīgas Siltums valdes locekle Birute Krūze. Šādos apstākļos uzņēmums cer uz valsts lēmumiem, kas nākamajā apkures sezonā iedzīvotājiem mazinātu izmaksu slogu.

Kā piemēru viņa minēja 50 kvadrātmetrus lielu dzīvokli. Ja tā iemītniekiem aizvadītajā sezonā par apkuri bija jāmaksā 70 eiro, tad pie dabasgāzes cenas 100 eiro par megavatstundu (MWh), dzīvokļa apkures izmaksas būšot ap 145 eiro.

Krūze informēja, ka Rīgas Siltums iesniedzis pieteikumu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, kas paredz pašreizējo siltuma tarifu 74,08 eiro par vienu MWh no augusta paaugstināt līdz 85,99 eiro par MWh.

Savukārt prognozes liecina, ka, sākoties jaunajai apkures sezonai, tarifs varētu palielināties līdz 155 eiro par MWh.

Uzņēmuma pārstāvji 1.jūnija preses konferencē pauda, ka cer uz valsts lēmumiem, kas mazinās iedzīvotājiem izmaksu slogu nākamajā apkures sezonā, kā arī aicināja iedzīvotājus izvērtēt iespējas, kā samazināt tēriņus par apkuri, piemēram, samazinot telpās gaisa temperatūru par vienu grādu, tēriņi par apkuri samazinās par 5%.

Savukārt Rīgas Siltuma valdes loceklis Ilvars Pētersons pauda, ka apkures izmaksas var samazināt pat par 20%. Kā piemēru viņš minēja radiatoru nomaiņu, termolegulatoru un alokatoru uzstādīšanu, tādējādi tiktu samazināts siltuma patēriņš un iedzīvotāju rēķini par siltumu saruktu par 20%, kā arī tiktu ietaupīti energoresursi un mazināta Latvijas atkarība no Krievijas gāzes.

Kā ziņots, otrdien, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas priekšsēdētāja Regīna Ločmele (S) atzina, ka plānoto apkures cenu nespēs samaksāt ļoti daudzi iedzīvotāji, tādēļ vajadzētu noteikt cenu griestus.

Kā liecina Rīgas Siltuma gada pārskats, 2020./2021.finanšu gada apgrozījums uzņēmumam bija 146,5 miljoni eiro, kas ir par 4% jeb 5,4 miljoniem eiro mazāks nekā gadu iepriekš. 

Uzņēmuma gūtā peļņa bija 5,4 miljoni eiro, kas salīdzinot ar iepriekšējo attiecīgo periodu, ir par 66% jeb 10,2 miljoniem eiro mazāka.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% – Latvijas valstij, 2% – SIA Enerģijas risinājumi. RIX, bet Latvenergo pieder 0,005% akciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas