Vācijā pārlaist degvielas inflāciju palīdz ar 9 eiro sabiedriskā transporta mēneškarti

Vācijas iedzīvotājiem turpmākos trīs mēnešus būs pieejama sabiedriskā transporta karte par deviņiem eiro mēnesī, lai palīdzētu pārdzīvot augstas inflācijas periodu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Iecerēts, ka mēneškarte, kas ir spēkā no trešdienas, 1.jūnija, ļaus valstī bez papildu maksas braukt ar autobusu, metro un vilcienu, izņemot starppilsētu vilcienus, bet ieskaitot reģionālos vilcienus. Līdz šim deviņu eiro mēneškarti ir iegādājušies septiņi miljoni vāciešu. Dzelzceļa pārvadātājs Deutsche Bahn saskāries ar vilcienu kavēšanos un papildu slodzi saistībā ar gaidāmiem vairākiem miljoniem papildu pasažieru.

Vācijas valdība transporta tēriņus iedzīvotājiem un uzņēmumiem vēlas samazināt, pazeminot degvielas nodokļa likmi. Likme – arī uz trīs mēnešiem – samazināta līdz ES minimālajam līmenim, naudas izteiksmē panākot benzīna litra cenas samazinājumu par aptuveni 30 centiem un dīzeļdegvielai – par 14. Panākts, ka degvielu Vācijā atkal var iegādāties par nepilniem diviem eiro litrā.

Lasiet arī: VADC jūnijā iedzīvotājus īpaši mudina ziedot asinis pirms un pēc Līgo svētkiem

Tāpat kā lielāko daļu pasaules valstu, arī Vāciju ir skāris energoresursu cenu kāpums. Maijā inflācija sasniegusi 7,9%. Kanclers Olafs Šolcs (Olaf Scholz) trešdien Vācijas parlamenta deputātiem norādījis, ka galvenais cenu kāpuma cēlonis ir Krievijas iebrukums Ukrainā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas