Cauruļvadu ieguldīšanas kuģis Solitaire trešdien, 5.septembrī, pulksten 13.25 uzsāka Nord Stream 2 gāzes cauruļvada būvniecību Somu līcī, vēsta projekta pārstāve Sarmīte Cinovska.
«Nord Stream 2 būvniecības plāns ir izstrādātās ņemot vērā dažādus būvniecību ietekmējošus apstākļus, jo īpaši tos, kas attiecas uz vides ietekmes ierobežojumiem. Solitaire, piemēram, izmanto dinamiskās pozicionēšanās sistēmu, lai noteiktu precīzu cauruļvada noguldīšanas vietu uz gultnes. Līdz ar to būvniecības laikā tikai cauruļvads skars jūras gultni. Izmantot kuģi, kas savā darbībā neizmanto enkurus, ir daļa no papildu drošības pasākumiem noslogotajā Somu līcī,» atzīmē Cinovska.
Solitaire ir 300 m garš, 41 m plats un nodrošinās cauruļvadu ieguldīšanu visas diennakts laikā bez apstājas septiņas dienas nedēļā, uz tā ir nodarbinātas līdz pat 420 personas. Cauruļvadu piegādes kuģi Nord Stream 2 būvniecībai nepieciešamās 12 m garās un 24 t smagās caurules piegādās no tuvākajiem projekta loģistikas centriem Kotkā vai Hanko, stāsta projekta pārstāve.
Viņa turpina: «Caurules kopā sametina uz kuģa klāja, metinājuma šuves pārbauda un pēc tam cauruļvadu iegremdē un iegulda uz jūras gultnes. Savukārt izpētes kuģis veiks izpēti pirms un pēc cauruļvada ieguldīšanas, lai pārliecinātos par precīzu cauruļvada novietojumu.»
Cinovska pastāstīja, ka visi drošības pasākumi Somijas EEZ ir saskaņoti ar Somijas Transporta aģentūru un robežsardzi. Cauruļvada ieguldīšanas darbi tiek veikti saskaņā ar nacionālo atļauju nosacījumiem un tos pārrauga atbildīgās valsts institūcijas.
Par Nord Stream 2
Nord Stream 2 ir cauruļvads, kuru plānots uzbūvēt pa Baltijas jūru un pa kuru vairāk nekā 1 200 km attālumā tiks transportēta dabasgāze no pasaules lielākajām gāzes rezervēm Krievijā līdz patērētājiem Eiropā pa visefektīvāko ceļu. Nord Stream 2 lielā mērā sekos veiksmīgā cauruļvada Nord Stream maršrutam un projektam. Līdz ar paredzamo Eiropas pašmāju gāzes ražošanas apjomu samazināšanos uz pusi mākamo 20 gadu laikā, Nord Stream 2 dubultā cauruļvada sistēma palīdzēs Eiropai apmierināt tās vajadzības pēc gāzes importa nākotnē, jo tā transportēšanas jauda būs 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā, kas ir pietiekami, lai apgādātu 26 miljonus Eiropas mājsaimniecību.
Šī drošā dabasgāzes piegāde, ņemot vērā arī tās zemo CO2 emisiju līmeni, palīdzēs arī virzībā uz Eiropas mērķi nodrošināt klimatam draudzīgāku enerģijas sajaukumu, gāzei aizstājot ogles elektroenerģijas ražošanā un nodrošinot rezerves atbalstu tādiem ar pārtraukumiem funkcionējošajiem atjaunojamās enerģijas avotiem kā vēja un saules enerģija.