ZZS nominē Lembergu par premjeru; diez vai viņam kāds dos piekļuvi valsts noslēpumam

Par spīti tam, ka Aivars Lembergs pirmajā instancē ir atzīts par vainīgu smagos korupcijas noziegumos pret valsti, Zaļo un zemnieku savienība nolēmusi nominēt viņu par nākamo Latvijas premjeru. Taču prokurors Juris Juriss BNN norāda, ka Ministru prezidentam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam un diez vai Lembergam tādu dos.

18.jūlija preses konferencē Zaļo un zemnieku savienība paziņoja, ka Lembergs 14.Saeimas vēlēšanās tiek virzīts Ministru prezidenta amatam.

Juriss norāda, ka tiesa Lembergam nav aizliegusi kandidēt, taču pēc šobrīd spēkā esošajiem tiesas lēmumiem viņam pielaidi valsts noslēpumam nepiešķirs.

Juriss arī atgādina, ka prokuratūra jau sākotnēji nepiekrita tam, ka Lembergam veselības stāvokļa dēļ būtu jāmaina drošības līdzeklis, un šobrīd, šķiet, nekas netiks mainīts.

«Mēs redzam, ka šobrīd viņam nav tādu veselības problēmu, kas būtu par pamatu mainīt viņa drošības līdzekli, un prokuratūra joprojām nav saņēmusi nevienu oficiālu dokumentu kā pamatojumu tiesas lēmumam. Taču tiesa lēma citādi, un tā ir tiesas atbildība.»

Lasiet arī: Kučinskis izstājas no ZZS frakcijas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas